4 راه برای سرعیت بخشیدن به کار کارمندان جدید

زمانه که HCMP با ۳۹۰ نفر از بهترین های مشاغل مصاحبه انجام داد، ۵۰ درصد آنان به این موضوع اشاره کردند که نزدیک به ۵ ماه طول میکشد تا یک کارمند جدید به پتانسیل کامل خود برسد.
با این حال، راه هایی برای پایان دادن به این مشکل بزرگ وجود دارد.

1. افرادی مطابق فرهنگ کاری خود استخدام کنید.

استخدام فردی که خود در موازات فرهنگ کاری شماست باعث خواهد شد که او به سرعت در راستای دورنگار شما برای اینده و اهداف شرکت پیشرفت کند.
بسیاری از اوقات تنقضاتی بین فرهنگ کارمندان جدید و فرهنگ حاکم بر تیم و شرکت وجود دارد که میتواند اتفاقی بسیار مخرب باشد. این که کارمندانتان احساس کنند که جزئی از فرهنگ شرکت هستند بسیار مهم است. مدیران میتوانند با توضیح مواردی همچون چرایی انتخاب آنها برای استخدام و تاثیر عملکرد و کارشان بر روی شرکت اهمیت و نقش آنان را برایشان تثبیت کنند. ولی همیشه شانس این که فردی در فرهنگ کار شما جا نیفتد وجود دارد. در این مواقع مدیران باید راهنمای راه آنها باشند و به کار آنها سرعت ببخشند.

2. به آنها قدرت ببخشید.

کارمندان جدید باید ابزار مورد نیاز برای بهبود وضعیت شروعشان را در اختیار داشته باشند. برای مثال HR باید برای کمک به آنها تا چند هفته آینده شان را برنامه ریزی کند تا آنها بتوانند با دیدی واضح رو به جلو قدم بردارند. این برنامه ریزی میتواند شامل هدف هایی که شرکت در حال حرکت به سمت آنهاست و نقش کارمندان در به دست آوردن آن باشد.

3. هدف گذاری همیشگی داشته باشید.

یکی از دیگر راه های سرعت بخشیدن به کار کارمندان جدید متصل کردن آنها به یک مربی است. آنها میتوانند هر هفته ملاقاتی داشته باشند و در آن از چگونگی کار و فراز و نشیب های آن بگویند. برای دیدار بعدی هدف گذاری هایی نمایند و پروژه هایی را با یک دیگر انجام دهند تا کارمند جدید هرچه سریع تر به پتانسیل کامل خود برسد.

4. یک رابطه مستحکم برقرار کنید.

اینکه کارمندان جدید بتوانند برای کمک به راحتی به همکاران خود دسترسی داشته باشند (به خصوص در چند هفته اول شروعشان) بسیار امر مهمی است.
اگر آنها ندانند از چه کسی کمک بخواهند یا بدتر، ندانند که در زمان بروز تناقض های کارشان با چه کسی حرف بزنند، در آنها حس جدا افتادن از بقیه گروه به وجود میاید که در آینده میتواند تبدیل به مشکلات بزرگتری نیز شود.
برای کمک به کارمندان جدید برای به وجود اوردن یک رابطه خوب و مستحکم، در زمان های صبحگاهی یا ناهار با انجام فعالیت های ice breaking به آنها کمک کنید تا همکاران خود را بشناسند و خود را به بقیه معرفی کنند.

One Response
 • اختراع
  ژانویه 24, 2018

  خیلی مطلب عالی تو سایتتون بود ،، خیلی اتفاقی پیداش از گوگل کردم

  با اجازتون من این صفحه برای دوتا از دوستام تلگرام کردم ،، ممنون

  اختراع ژانویه 24, 2018
  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *